Informace o sboru

Berušky

Dětský pěvecký sbor Berušky byl založen v roce 1996 PaedDr. Bc. Danou Martinkovou, Ph.D. při ZŠ v Klatovech, Čapkově ulici. Sbor nyní navštěvují žáci 2.- 5. ročníku.
Berušky se pravidelně umisťují ve zlatých pásmech krajských soutěží sborového zpěvu a dosahují úspěchů i při celostátních akcích.
Sbor se účastní festivalů, přehlídek a dalších vystoupení v České republice i v zahraničí. Ze svých divácky velmi úspěšných koncertů natočil již 10 DVD.

 

Prvňáčci

Dětský pěvecký sbor Prvňáčci vznikl jako přípravný sbor Berušek v roce 2001pod vedením PaedDr. Bc. Dany Martinkové, Ph.D. V roce 2012 řízení sboru převzala Mgr. Jitka Lubasová. V současné době řídí pěvecký sbor Mgr. Marie Hošková.

Soubor navštěvují žáci 1.tříd, kteří se zde zdokonalují ve svých pěveckých dovednostech. Prvňáčci se soustředí především na lokální vystoupení, zúčastnili se také krajské přehlídky dětského sborového zpěvu, kde se ve své kategorii umístili v bronzovém pásmu.

 

Rockové kapely

V roce 2009 bylo při ZŠ Klatovy, Čapkova ul. otevřeno oddělení rockových kapel. Vedení se ujal Mgr. Jaroslav Pleticha. První kapela Angels se poprvé veřejnosti představila na společném vystoupení v květnu 2010 a vyvolala nebývalý ohlas diváků. V době svého působění se účastnila řady lokálních akcí.

V současnosti hledáme nadšeného hudebníka, který by se ujal vedení rockových kapel. Na nového vedoucího se těší nadšení mladí rockeři.