16.05.2016 20:09

Koncert k 20. výročí založení DPS Berušky

Mimořádný úspěch! To si mohli říci všichni, diváci i účinkující, po závěrečné písni, která zakončila velkolepý koncert pěveckého sboru Berušky k 20. výročí založení tohoto známého dětského pěveckého sboru. Koncert se konal v klatovském divadle ve čtvrtek 12. 5. 2016.

Program zahájil oslavující pěvecký sbor písněmi o beruškách za klavírního doprovodu učitele ZUŠ Klatovy Jaroslava Pletichy. Pak následovalo vystoupení pěveckého sboru Prvňáčci a Karafiát, ten byl mj. doprovázen orchestrem Kaňky ze ZUŠ Klatovy. První polovinu koncertu uzavřely Berušky muzikálem "Staré pověsti české".

Druhou polovinu koncertu uvedli hosté - bývalé Berušky. Nejprve se představily "Ex-Berušky" (studenti klatovského gymnázia) s humorným scénickým ztvárněním "cap-songu". Hned po nich vystoupilo "Černé trio" , sestry Černých, s krásně upravenými a capellovými skladbami. Při dalším vystoupení divadlo bez dechu poslouchalo bubenickou show Jana Česáka, studenta pražské konzervatoře. Odlehčení přinesl výstup v duchu "one-man-show" bývalého zpěváka Berušek Tomáše Javorského. Pak už podium patřilo Beruškám a jejich velmi náročnému programu, který zvládly na jedničku.

"Jednu krásnou zemi znám, slunce tam svítí, louky kvetou tam" - tak se rozezněl sál klatovského divadla poslední písní koncertu, kterou si s chutí zazpívali všichni účinkující večera včetně moderátorů - členů divadelního souboru Otakárek.

Přejeme Beruškám minimálně dalších 20 úspěšných let a těšíme se na jejich příští koncerty.

 

Klatovský deník zachytil některé momenty koncertu:

klatovsky.denik.cz/zpravy_region/foto-berusky-slavily-20-let-20160514.html

 

—————

Zpět