Školní rok 2013-2014


Berušky

 

Ve školním roce 2013 – 2014 Berušky uskutečnily 13 vystoupení a koncertů.

Berušky byly hostem na koncertu Janka Ledeckého „Sliby se maj plnit o Vánocích“, spoluorganizovaly charitativní adventní koncert v klatovském arciděkanském kostele, zpívaly v rámci vánočních trhů na klatovském náměstí, vystupovaly na předvánočních akcích pro seniory i zaměstnance základní školy. V závěru adventního období s velkým úspěchem vystoupily spolu s DDS Otakárek v německém Neukirchenu. Uvedly zde divadelní hru se zpěvy „Mariin malý oslík“.

Již podesáté Berušky obhájily zlaté pásmo na krajské soutěži dětských pěveckých sborů v Rokycanech v konkurenci dalších sborů Plzeňského kraje. V rámci XVIII. ročníku Evropského festivalu duchovní hudby Šumava – Bayerischer Wald vystupovaly na koncertě v Nezdicích.

V úvodní části představení Nový případ Sherlocka Holmese, který nastudoval divadelní soubor Otakárek, vystupovaly s vlastním koncertním programem na dvou zcela vyprodaných představeních v klatovském divadle. Z představení bylo pořízeno již deváté DVD Berušek.

V závěru školního roku Berušky vystupovaly jako host v rámci přehlídky My a příroda, účastnily se velkolepého programu na klatovském náměstí s názvem Na jedné lodi a také koncertovaly pro seniory.

I v letošním roce, stejně jako v jiných letech, bylo o Beruškách uveřejněno množství článků v regionálním tisku. Záznamy z některých jejich koncertů a vystoupení byly vysílány v regionálním televizním vysílání.

Zástupci sboru se účastnili pěvecké části soutěže My a příroda (oceněna M. Kortánová a N. Křenová).


 

V pěveckém sboru zpívalo 47 dívek a 7 chlapců.

Na klavír doprovázel Mgr. Jaroslav Pleticha a Mgr. Monika Černá, na kytaru a djembe Mgr. Marie Zwiefelhoferová, DiS., na flétnu Jitka Bártová, Alena Klingerová, Eliška Věnečková a Jan Zacharda, na tamburinu Eliška Voráčková, na koncertu „Sliby se maj plnit o Vánocích“ skupina Janka Ledeckého.