Školní rok 2007-2008

Berušky

 

V tomto školním roce sbor absolvoval 15 koncertů a vystoupení. Děti zpívaly na adventním koncertu a květnové přehlídce pěveckých sborů v Družbě, vystupovaly u vánočního stromu na klatovském náměstí, provedly několik téměř hodinových koncertů pro seniory, vystupovaly na vernisáži v klatovské knihovně, koncertovaly v Žinkovech, vystupovaly na společném koncertu s Prvňáčky a Karafiátem. Svoji pěveckou sezonu tradičně zakončily na přehlídce My a příroda v Družbě.

Velkým úspěchem Berušek bylo absolutní vítězství a obhájení zlatého pásma v krajském kole soutěže pěveckých sborů v Rokycanech. Nezapomenutelné zážitky měly děti ze společného vánočního koncertu zpěvačky Jitky Zelenkové v klatovské Družbě. Sbor se účastnil festivalu Synagoga zpívá v Plzni, mezinárodního festivalu duchovní hudby a byl přizván na koncert k 75.výročí narození skladatele Pavla Jurkoviče v plzeňské aule západočeské univerzity.

Jako každý rok jsme poslali spřáteleným sborům naši novoročenku.

Zástupci našeho pěveckého sboru se zúčastnili krajského kola pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek v Plzni, v pěvecké části soutěže My a příroda obsadil Jaromír Rýdlo 1.místo.

Ve sboru zpívalo 44 dívek a 13 chlapců.

Prvňáčci

Děti zpívaly na 8 vystoupeních, např. na adventním koncertu a květnové přehlídce pěveckých sborů v Družbě, na koncertech  pro seniory a děti z mateřské školy, u vánočního stromu na klatovském náměstí.

Pěvecký sbor Prvňáčci navštěvovalo 19 dívek a 6 chlapců.
Sbor na klavír doprovázela Kristýna Černá, František Kalista  a Jana Popelková, na housle Mgr.Hana Juricová.

 

 


Galerie 2007-2008

/album/galerie-2007-2008/a2008-jpg/

——————————