Školní rok 2005-2006

Berušky

 

Sbor uskutečnil 9 koncertů a vystoupení. Zahajoval týden irské kultury v klatovské knihovně za přítomnosti irské delegace, vystupoval na vánoční besídce 1.stupně naší školy, na adventním koncertu a jarní přehlídce pěveckých sborů v Družbě a na přehlídce My a příroda.

Pro Berušky byl tento školní rok významný tím, že opět dosáhl zlatého pásma v krajské soutěži pěveckých sborů v Rokycanech a společně s Kolegiem pro duchovní hudbu a orchestrem provedl 1.české nastudování vánočního muzikálu skladatele Bohdana Mikoláška „Čtyři světla pastýře Šimona“. Z této významné události bylo pořízeno již druhé DVD pěveckého sboru.

Již tradičně posílal spřáteleným sborům svou novoročenku. Mnohokrát se o našem sboru psalo v místním tisku.

Zástupci sboru se zúčastnili krajského kola pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek, kde velmi pěkné 8.místo obsadil Jaromír Rýdlo (získal cenu pro nejmladšího účastníka soutěže). Tento malý zpěvák se také zúčastnil krajského kola soutěže ve zpěvu lidových písní v Rokycanech a obsadil 3.místo s postupem na mezinárodní folklorní festival v Plzni, kde si zazpíval s opravdovou lidovou kapelou.
V pěvecké části soutěže My a příroda získalo 1.místo duo J.Šindelářová – T.Vyskočilová, Pěkně se umístila také P.Černá.

V Beruškách zpívalo 42 děvčat a 6 chlapců.
Na klavír doprovázela Mgr.Monika Černá, Eliška Rendlová, Michaela Šolová a na housle Martin Friš.

Prvňáčci

Sbor se zúčastnil 5ti vystoupení.

Pěvecký sbor Prvňáčci navštěvovalo 22 dívek a 6 chlapců.
Na klavír doprovázel František Kalista.


Galerie 2005-2006

/album/galerie-2005-2006/a2005-jpg/

—————

/album/galerie-2005-2006/a2006-jpg/

——————————