Školní rok 2002-2003

Berušky

Berušky zpívaly na 14 koncertech a vystoupeních. Tradiční byly koncerty pro seniory a děti z mateřských škol, adventní koncert v kostele sv.Vavřince, vystoupení na VI.ročníku přehlídky dětského sborového zpěvu v Družbě, společný koncert s PS Karafiát, vystoupení na přehlídce „My a příroda“.

V létě roku 2002 byla naše republika postižena velkými povodněmi. Také Berušky přispěly svým zpěvem na benefičním koncertu, který se konal v říjnu v jezuitském kostele. Vedle sólistů zde vystupoval klatovský chrámový sbor a SPS Šumavan.

V tomto školním roce děti nacvičily svůj první muzikál. Byly to Příběhy včelích medvídků, který na námět pohádek z večerníčku napsala Dana Martinková.

V krajském kole soutěže Karlovarský skřivánek v Plzni obsadila Barbora Šolová 3.místo a postoupila tak do celostátního kola. V krajské soutěži ve zpěvu lidových písní Bára svou kategorii vyhrála, 2.místo si vyzpívala Kateřina Bílková. B.Šolová získala také 2. místo v soutěži Jarní petrklíč v Praze, kde získala cenu ředitele gymnázia PORG V.Klause.

V soutěži My a příroda si velmi dobře vedla P.Kolářová a B.Šolová. Velmi úspěšná byla pěvecká dua P.Hubená – V.Šenkýř, B.Šolová – M.Šolová, J.Hubená – M.Vlasák.

Berušky se co do počtu znatelně rozrostly: 35 dívek a 12 chlapců. Na klavír doprovázela  Mgr.Monika Černá, Elena Martinková, na flétnu Klára Hošková, Petra Kynclová, Anna Lorencová, Barbora Šolová, na violoncello Zuzana Hubená, na trubku Mgr.František Šenkýř.

Prvňáčci

V tomto školním roce dostal přípravný sbor název Prvňáčci. Zpívalo 10 děvčátek a 2 kluci.

 


Galerie 2002-2003

/album/galerie-2002-2003/povodne-jpg/

——————————