Školní rok 2001-2002

Berušky

V tomto školním roce Berušky absolvovaly 14 koncertů a vystoupení. V adventním období děti zpívaly pro seniory, děti z mateřských škol, zahajovaly vánoční koncert SPS Šumavan v klatovském divadle a vystupovaly v kostele sv.Vavřince. Mezi jarní vystoupení patřil např. koncert pro seniory, vystoupení na V.ročníku dětského sborového zpěvu nebo na přehlídce „My a příroda“.

V únoru se pěvecký sbor poprvé účastnil krajského kola soutěže DPS v Plzni a umístil se ve stříbrném pásmu.

Tento rok také znamenal pro Berušky první zahraniční koncert. V rámci mezinárodního festivalu „Šumava – Bayerischer Wald“ jsme si zazpívali v německém St.Oswaldu. Stejný koncert se pak opakoval následující den v Klatovech.

V září se opět konala soutěž v sólovém zpěvu „Zpívání, lepší je než zívání“ v Družbě. Velmi dobře si vedla I.Bártová a A.Vacovská.

V prosinci se v Družbě konala vánoční výstava, na které měl sbor svůj panel včetně vtipných figurín z režných košťat oblečených do sborových úborů.

V únoru se v krajském kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek umístila Barbora Šolová na 8.místě a stala se náhradnicí do celostátního kola v Karlových Varech. Tentýž měsíc se Bára zúčastnila také krajského kola soutěže ve zpěvu lidových písní v Rokycanech a postoupila do kola celostátního. V květnu se ve Velkých Losinách probojovala až do finálové skupiny. V porotě byl mimo jiných také operní zpěvák Peter Dvorský, který se s Bárou vyfotografoval. Na malou zpěvačku čekalo v tomto školním roce ještě vítězství v klatovské pěvecké soutěži „My a příroda“. 

Berušky navštěvovalo 34 dívek a 11 chlapců.
Na klavír doprovázela Elena Martinková, na housle Martin Friš, na flétnu Anna Lorencová, Simona Lužná, Tereza Šenkýřová, na violoncello Alena Jurutková, na klarinet Tomáš Voráček.

Přípravný sbor

 V tomto školním roce se od Berušek oddělili žáci 1.tříd. Důvodem byla náročnost skladeb, které Berušky nacvičovaly. Přípravné oddělení Berušek se věnovalo především hlasové výchově a nejzákladnějším návykům sborového zpěvu včetně chování na vystoupení. Na hodinu přípravného zpěvu docházelo 12 děvčat a 3 chlapci.


Galerie 2001-2002

/album/galerie-2001-2002/a2002-jpg/

—————

/album/galerie-2001-2002/kveten2002-jpg/

—————

/album/galerie-2001-2002/barasol-jpg/

—————

/album/galerie-2001-2002/prvnacci-jpg/

—————

/album/galerie-2001-2002/vystava-jpg/

——————————